5 фактів про бентонітову гідроізоляцію

Проблема захисту навколишнього середовища гостро стоїть вже не один десяток років. Забруднення повітря, шкідливі викиди, накопичення різноманітних відходів, забруднення водойм – чи не найактуальніші проблеми людства. Основним напрямком боротьби з цими проблемами є використання екологічно чистих матеріалів, скорочення шкідливих викидів промисловими об’єктами, переробка сміття та ін..

Основним чинником, який призводить до забруднення водойм, є просочення у ґрунт та підземні джерела різноманітних токсичних та інших шкідливих речовин. Для того, щоб запобігти цьому, використовують різні гідроізоляційні матеріали, зокрема геосинтетичні бентонітові мати.

Крім того, велику увагу приділяють гідроізоляції  підземних частин будівель. При складних гідрогеологічних умовах, зокрема водонасичених ґрунтах чи напорі води, необхідна ефективна гідроізоляція, яка б зберігала властивості та виконувала свої функції протягом всього терміну експлуатації об’єкту.

Для більшості вищезгаданих завдань рішення є – це гідроізоляція за допомогою геосинтетичних бентонітових матеріалів.

1. Бентонітові матеріали  – екологічно чисті.

До складу бентонітових матеріалів (бентонітових матів Voltex, Bentomat) входить монтморилонітова глина природного походження, яка формується у гідроізоляційний мат за допомогою двох геотекстилів. В змонтованому  вигляді бентонітовий мат захищає навколишнє середовище від негативного впливу різних забруднюючих речовин, як у випадку будівництва полігонів, так і захищає підземні приміщення від просочування води не впливаючи при цьому на здоров’я людей.

2. Бентонітова гідроізоляція – гідроізоляція «активного» типу

Це означає, що матеріал починає працювати при безпосередньому контакті з водою. При гідратації (замочуванні) утворюється щільний гель, який надійно захищає від потрапляння води за/в конструкції. Бентонітові матеріали витримують необмежену кількість циклів «гідратація-дегідратація». Крім цього, поява незначних пошкоджень, таких як прокол від цвяха, арматури чи кореневої системи на бентонітовому маті, не вплине на якість гідроізоляції, адже, за рахунок здатності глини до значного набухання, такі місця ущільнюються і також не пропускають воду.

3. Малі трудозатрати на укладання

Бентонітові мати виготовляються у вигляді рулонів, тому для їх розкладання/розкочування не потрібні особливі засоби механізації. Підготовка поверхні повинна задовольняти мінімальним вимогам. До таких відносять, наприклад, ущільнену основу або відсутність гострих кутів або виступів. Мати можна укладати на вологу основу, проте не у стоячій воді. Роботи по улаштуванню гідроізоляції можна виконувати при температурі навколишнього середовища -30…+60°С.

При будівництві в ущільнених умовах, зазвичай, мати розкочуються і розкладаються вручну. Завдяки свої еластичності можуть улаштовуватись на поверхні різних конфігурацій.

Для різання матів використовують звичайні будівельні ножі. Вага одного 1 м2 бентонітового мату коливається в межах від 3,3 до 6,0 кг.

4. Необмежений термін експлуатації

Оскільки глина – це матеріал природного походження, то, відповідно, його термін придатності такий самий, як у природного матеріалу, тобто – необмежений.

5. Широкий спектр сфер застосування

Бентонітові матеріали є універсальними. Їх застосовують як в промисловому так і в цивільному будівництві.

Гідроізоляції підлягають елементи напірних гідротехнічних споруд,  днища водойм різного призначення, накопичувачі, сховища та полігони відходів, які перешкоджають фільтрації води (стоків) та емісії забруднюючих речовин в гідросферу.

В цивільному будівництві гідроізолюють всі підземні споруди, підземні частини будинків (підземні паркінги, підвали), експлуатовані покрівлі.

Статистика показує, що 70-80% всіх об’єктів, які підлягали гідроізоляції, протікають. Щоб цього уникнути, необхідно відразу робити якісну гідроізоляцію, щоб у майбутньому уникнути можливих протічок!