Гідроізоляція фундаменту – типові помилки. Ремонт гідроізоляції.

Гідроізоляція фундаменту – це важливий етап будівництва будь-якої споруди. Надійно захищений від негативного впливу ґрунтових вод та атмосферних опадів фундамент є запорукою міцності та комфортної і функціональної експлуатації всієї споруди.  Гідроізоляція фундаменту має важливе значення для захисту структурної цілісності будівлі та запобігання таким проблемам, як вогкість, пліснява, стояча вода та постійні протікання.

До поширених помилок при гідроізоляції фундаменту відносяться:

  1. Відсутність гідроізоляції підвалів та фундаментів.
  2. Використання низькоякісних гідроізоляційних матеріалів.
  3. Неадекватний дренаж: відсутність належних дренажних систем, таких як стічних колодязів або дренажних таншей, може призвести до накопичення води навколо фундаменту.
  4. Неналежна герметизація: недостатня герметизація фундаментних тріщин, швів бетонування, вводів комунікацій та стиків конструкцій може призвести до просочування води.
  5. Погане планування: неправильний ухил ландшафту навколо фундаменту може спрямувати воду до підвалу, а не від нього.
  6. Нехтування зовнішньою гідроізоляцією: зосередження виключно на внутрішній гідроізоляції без розгляду зовнішніх питань може бути помилкою.
  7. Ігнорування професійної допомоги. Бувають випадки, коли власники приватних домоволодінь намагаються зробити гідроізоляцію фундаменту своїми руками, сподіваючись заощадити на будівництві. Ми дуже радимо завжди звертатися до спеціалістів, адже влаштування професійної гідроізоляції на етапі будівництва буде коштувати дешевше, ніж гідроізоляція своїми силами і ремонт гідроізоляції в майбутньому.
  8. Недостатня ізоляція: якщо не утеплити стіни фундаменту належним чином, це може призвести до проблем з утворенням конденсату та вологи.

Дуже важливо отримати технічну консультацію від професіоналів, щоб визначити конкретні потреби вашого фундаменту та уникнути типових помилок.

Незважаючи на достатню кількість інформації по правильному влаштуванню гідроізоляції фундаменту, запити на «ремонт гідроізоляції» завжди актуальні, особливо у осінньо – весняний період.

Давайте розглянемо конкретний приклад об’єкту по ремонту гідроізоляції в Києві:

До нас за допомогою звернувся Генпідрядник одного з нових житлових комплексів.

Він зіштовхнувся з проблемою гідроізоляції паркінгу і потребував найскорішого вирішення, оскільки підходив час здачі об’єкту в експлуатацію.

Первинно у якості гідроізоляції Замовник застосовував добавки в бетонну суміш по залізобетонним конструкціям та рулонну наплавлювальну гідроізоляція по плиті покриття паркінгу. Дані гідроізоляційні технології на цьому об’єкті не спрацювали належним чином.

Причиною стали недопрацьованість проектних рішень, а також неякісно виконані покрівельні роботи (примикання паркінгу до будинку) та вузли деформаційних швів. Все це призвело до втрати часу і додаткових фінансових витрат.

Першочерговою задачею для команди «ПСМ» була діагностика об’єкту. Після візуального обстеження, наші спеціалісти виявили причини протікань і приступили до виконання ремонтних робіт.

Роботи виконувались поетапно, малими обсягами, з метою локалізації протікань та поступовим виявленням нових ділянок. Дуже важливо одразу враховувати фізико-механічні властивості конструкцій і розуміти, що протікання можуть «сидіти глибше». Так, не дивуйтесь! Ремонт гідроізоляції іноді схожий на лікування карієсу. Маленька чорна точка виявляється великою діркою. Нам всім це знайомо 🙂

Для максимальної ефективності та економічності, в залежності від ділянки, було застосовано декілька  технологій, а саме ін’єкційні суміші Bentogrout в зонах вертикальних деформаційних швів, поліуретанові компаунди для ін’єктування холодних стиків та усадочних тріщин та інші матеріали.

Зрештою роботи по ремонту гідроізоляції були проведені на ділянках деформаційних швів, вводів комунікацій, холодних стиках бетонування, монтажних отворах, усадочних тріщинах в стінах та перекритті.

«Кожен наш об’єкт по ремонту гідроізоляції фундаменту, особливо якщо це нова будівля, демонструють нам наше недопрацювання в популяризації сучасних технологій гідроізоляцї. Ми, як ніхто, розуміємо, що проблеми з гідроізоляцією завдають багато неприємностей і витрат, особливо в експлуатованих приміщеннях, а також негативно впливають на довговічність конструкції в цілому. Наша команда намагається якнайшвидше реагувати на запити наших клієнтів і комплексно та якісно вирішувати питання по усуненню будь-яких протікань в підземних частинах будівель та споруд, використовуючи сучасні технології та матеріали.» – Данило Кораблев (керівник відділу виконання робіт компанії «ПСМ»).