Сучасне будівництво
Стан будівельної галузі один із головних показників економічного зростання країни. З кожним роком в Україні поступово удосконалюються будівельні норми та підвищуються стандарти.
У цивільному будівництві, крім збільшення кількості будівель та підвищення доступності житла, велика увага приділяється його якості та функціональності. Потреба в підземному будівництві з року в рік тільки збільшується.
Підземні паркінги та торгові центри суттєво розвантажують центральні частини мегаполісів. Підземні транспортні розв’язки, метро, тунелі та пішохідні переходи просто необхідні для нормального функціонування сучасних міст. Одним із важливих етапів будівництва таких об’єктів є якісна та довговічна гідроізоляція, особливо у місцях постійної дії підземних вод.
У промисловій сфері дедалі актуальнішим стає питання екології. Сучасний екран повинен надійно захищати ґрунтові води та ґрунт від проникнення будь-яких забруднень.
Компанія «ПСМ» виконує роботи з влаштування гідроізоляції у цивільному, промисловому, дорожньому будівництві, застосовуючи бентонітові матеріали та сучасні геосинтетичні технології.
Бентонітові матеріали. Опис
Геотекстильні бентонітові матеріали є голкопробивним каркасом з поліпропіленових волокон, всередині якого вміщені гранули бентоніту.
Натрієвий бентоніт – один з різновидів монтморіллонітових глин природного походження. Принцип дії матеріалу заснований на властивості бентоніту натрію – при гідратації збільшуватися в об’ємі (у 14-16 разів). Коли цей процес відбувається в замкнутому просторі, виникає напружений стан у структурі гелю, що утворився, за рахунок чого досягається водонепроникність матеріалу. Ця унікальна властивість бентоніту покладена в основу для створення різних технологічних продуктів дуже широкого асортименту, у тому числі гідроізоляційних матеріалів (бентонітових матів, бентонітових шнурів, розчинів для ін’єкцій, розчинів для буріння, бентонітових гранул та пасти для промазування швів).
Технологія виготовлення бентонітових матів
Запорукою ефективності бентонітових матів є технологія виготовлення. Природний натрієвий бентоніт розміщюється між двома шарами геотекстилю (тканого та нетканого) і зшивається особливим голкопробивним способом. З’єднання мату в однорідний виріб відбувається за допомогою мільйонів спеціальних голок із зазубринами, які чіпляють волокно нижнього нетканого шару і наскрізь перетягують його через шар бентонітових гранул за шар тканого геотекстилю. Цим досягається колосальна міцність рулону, який згодом практично неможливо розділити без спеціальних засобів.
При контакті з водою бентоніт розбухає та змінює свою консистенцію, перетворюючись із сухої глини на гелеподібну речовину, міцно створюючи так званий «глиняний замок». Матеріал укладається тканою стороною до поверхні, що захищається, а нетканою – з боку надходження води. Нетканий поліпропіленовий шар непроникний для бентонітового гелю, а через тканий шар гель при розширенні може видавлюватися на поверхню бетону або ґрунту, проникаючи та «заліковуючи» пори, тріщини та щілини.