Сучасне будівництво

Стан будівельної галузі один із головних показників економічного зростання країни. З кожним роком в Україні поступово удосконалюються будівельні норми та підвищуються стандарти.

У цивільному будівництві, крім збільшення кількості будівель та підвищення доступності житла, велика увага приділяється його якості та функціональності. Потреба в підземному будівництві з року в рік тільки збільшується.

Підземні паркінги та торгові центри суттєво розвантажують центральні частини мегаполісів. Підземні транспортні розв’язки, метро, ​​тунелі та пішохідні переходи просто необхідні для нормального функціонування сучасних міст. Одним із важливих етапів будівництва таких об’єктів є якісна та довговічна гідроізоляція, особливо у місцях постійної дії підземних вод.

У промисловій сфері дедалі актуальнішим стає питання екології. Сучасний екран повинен надійно захищати ґрунтові води та ґрунт від проникнення будь-яких забруднень.

Компанія «ПСМ» виконує роботи з влаштування гідроізоляції у цивільному, промисловому, дорожньому будівництві, застосовуючи бентонітові матеріали та сучасні геосинтетичні технології.

Бентонітові матеріали. Опис

Геотекстильні бентонітові матеріали є голкопробивним каркасом з поліпропіленових волокон, всередині якого вміщені гранули бентоніту.

Натрієвий бентоніт – один з різновидів монтморіллонітових глин природного походження. Принцип дії матеріалу заснований на властивості бентоніту натрію – при гідратації збільшуватися в об’ємі (у 14-16 разів). Коли цей процес відбувається в замкнутому просторі, виникає напружений стан у структурі гелю, що утворився, за рахунок чого досягається водонепроникність матеріалу. Ця унікальна властивість бентоніту покладена в основу для створення різних технологічних продуктів дуже широкого асортименту, у тому числі гідроізоляційних матеріалів (бентонітових матів, бентонітових шнурів, розчинів для ін’єкцій, розчинів для буріння, бентонітових гранул та пасти для промазування швів).

Бентонітова гідроізоляція заслужила довіру у більш ніж 40 країнах і вже активно використовується в Україні протягом 20 років.

Технологія виготовлення бентонітових матів

Запорукою ефективності бентонітових матів є технологія виготовлення. Природний натрієвий бентоніт розміщюється між двома шарами геотекстилю (тканого та нетканого) і зшивається особливим голкопробивним способом. З’єднання мату в однорідний виріб відбувається за допомогою мільйонів спеціальних голок із зазубринами, які чіпляють волокно нижнього нетканого шару і наскрізь перетягують його через шар бентонітових гранул за шар тканого геотекстилю. Цим досягається колосальна міцність рулону, який згодом практично неможливо розділити без спеціальних засобів.

При контакті з водою бентоніт розбухає та змінює свою консистенцію, перетворюючись із сухої глини на гелеподібну речовину, міцно створюючи так званий «глиняний замок». Матеріал укладається тканою стороною до поверхні, що захищається, а нетканою – з боку надходження води. Нетканий поліпропіленовий шар непроникний для бентонітового гелю, а через тканий шар гель при розширенні може видавлюватися на поверхню бетону або ґрунту, проникаючи та «заліковуючи» пори, тріщини та щілини.

Компанія «ПСМ» постачає бентонітові матеріали в повному асортименті, що дозволяє вирішувати практично будь-які специфічні задачі, що виникають при інсталяції системи гідроізоляції (або її ремонт) підземних споруд або влаштуванні протифільтраційних екранів.